Nákupná galéria:
Po - Ne: 09:00 - 21:00

Lindex

Lindex

Po - Ne: 9:00 - 21:00

http://www.lindex.com

B144

Branch: Móda

store.manager919@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 480 obchodmi na 16 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu.

Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov a spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o  módu.

Aktuálnu kolekciu si môžete pozrieť na www.lindex.com

Jarná kampaň, v rámci ktorej sa do centra pozornosti dostáva udržateľnosť materiálov aj procesov. Od januára 2016 sa drvivá väčšina odevov z džínsoviny od spoločnosti Lindex vyrába z udržateľnej bavlny a procesy ich výroby sú z hľadiska úspory vody, energie a menšej spotreby chemikálií udržateľnejšie. Spoločnosť Lindex týmto novým radom odevov z džínsoviny pre ženy aj deti pokračuje v udávaní svojich štandardov.

„Sme veľmi hrdí na to, že pri väčšine všetkých našich odevov z džínsoviny sme zaviedli výrobné procesy, ktoré majú malý vplyv na životné prostredie. Ide o veľký krok k dosiahnutiu nášho cieľa, že do roku 2020 sa 80 percent všetkých odevov od spoločnosti Lindex musí vyrobiť pomocou udržateľnejších procesov“, hovorí Anna-Karin Dahlbergová, manažérka pre podporu výroby v spoločnosti Lindex.

Niektoré zo štýlov Better Denim sú úplne udržateľné; vyrábajú sa z ekologicky pestovanej bavlny s udržateľnými doplnkami a pomocou výrobných procesov zabezpečujúcich úsporu vody, energie a menšiu spotrebu chemikálií. Na všetkých 5-vreckových džínsoch je veľkosť vytlačená na páse, čím sa znižuje spotreba papiera vďaka tomu, že sa nepoužívajú hlavné štítky a štítky s veľkosťou. Úplne udržateľné odevy z džínsoviny majú visačky, ktoré sú vyrobené z recyklovaného papiera a pripevnené sú pomocou šnúrok z ekologicky pestovanej bavlny. Niektoré z džínsov sú ešte udržateľnejšie vďaka udržateľným doplnkom , akými sú zipsy, gombíky, nity a odznaky.

Spoločnosť Lindex v rámci kampane Better Denim predstavuje aj svoju úplne prvú položku vyrobenú pomocou upcyklácie – ide o tenisky vyrobené z opätovne použitej džínsoviny. Všetky súčasti tejto obuvi sú udržateľné vďaka džínsovine získavanej z opätovného použitia textílie po jej spotrebovaní. Zber tejto textílie sa organizuje prostredníctvom obchodov Lindex a jej triedenie zabezpečuje švédska organizácia Myrorna, ktorá sa zaoberá nakladaním s použitým tovarom. Tenisky z džínsoviny sa vyrábajú v rámci spolupráce medzi spoločnosťami Lindex, Myrorna a Fair Unlimited.

Kampaň spoločnosti Lindex s názvom Better Denim sa spustí vo všetkých obchodoch Lindex a na stránke lindex.com 17. februára. Obrázky kampane nájdete tu

*Upcyklácia, známa aj ako tvorivé opakované použitie, je proces transformácie vedľajších produktov a odpadových materiálov na nové materiály či produkty s vyššou kvalitou alebo vyššou environmentálnou hodnotou.

Ako nájsť obchod?

Iné obchody